środa, 23 lipca 2014

Isakowitz cz.5 - książka "Herr Isakowitz skatt" z Kwidzynem w tle

       Moi drodzy, niedawno ukazała się w Szwecji bardzo interesująca książka pt. "Herr Isakowitz skatt", której autorem jest Danny Wattin. Dla przypomnienia Danny jest pisarzem i prawnukiem Hermanna Isakowitza, który mieszkał i prowadził sklep odzieżowy w Marienwerder. Danny dwa lata temu odwiedził Nasze miasto ze swoim ojcem Gunnarem i synem Leo. Relację z tej wizyty opisywałem w poprzednich wpisach.

Wracając do książki, autor w bardzo ciekawy sposób opisuje historię swojej rodziny (m.in. napisał jak holocaust wpłynął na relacje między jego krewnymi), wspomina też o skarbie w Marienwerder ukrytym przez Hermanna. Ku mojemu zdziwieniu autor poświęcił też jeden rozdział spotkaniu z moją rodziną. Wszystko to zostało przedstawione na tle wycieczki sentymentalnej do miasta jego przodków - Marienwerder / Kwidzyn.  

Książka została bardzo dobrze odebrana przez recenzentów w Szwecji oraz w 11 innych krajach europejskich. Przez niektórych recenzentów szwedzkich jest nawet mianowana jako książka roku.

"...Absolutnie fantastyczna książka. ...Smutna, wzruszająca a zarazem bardzo zabawna z wielkim poczuciem humoru." - Britt-Marie "Bim Kullin"


"...Historia mimo ciemnej tonacji pod promieniami ciepła i miłości. Udaje się autorowi opisać podróż w zabawny sposób z tragedią rodzinną w tle." - Sven-Olov Sjoqvist "Arvika Aktualności"


"...Zaskakująco zabawne, piękne, straszne i smutne." - Lotta Olson "Daily News"


Pozytywne recenzje Danny zebrał również w innych szwedzkich magazynach takich jak:

"SVT Gomorron" Yukiko Duke,  "UNT" Marta Rone i "K-Magazine" Jenny Lindh
Okładka książki jest fenomenalna
Tytuł na tle wieszaka ze sklepu odzieżowego Hermanna Isakowitza
Rynek Starego Miasta w Marienwerder
Danny z najbliższymi w samochodzie podczas podróży do miasta przodków


Wydawnictwo - "Piratförlaget"Bardzo miły gest ze strony autora...
Rozdział 22 - 
"Wyglądasz jak Edward Norton"

Takie słowa padły pod adresem Dannego z mojej strony. Podobieństwo do Hollywoodzkiego aktora jest piorunujące. Danny tym miłym akcentem zatytułował fragment swojego dzieła dotyczącego spotkania ze mną i moją rodziną
Uwaga !!!  
W przyszłym roku książka ukaże się w języku polskim :)

Może uda się namówić władze miasta oraz inne instytucje kulturalne w Kwidzynie, aby zaprosiły autora do Kwidzyna w celu promocji książki, która m.in. promuje Nasze miasto !!!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz