niedziela, 11 sierpnia 2013

Społeczny Opiekun Zabytków...

   Minęło kilka miesięcy od czasu kiedy otrzymałem tytuł i legitymację Społecznego Opiekuna Zabytków Powiatu Kwidzyńskiego, a Ja do tej pory nie pochwaliłem się tą nominacją. 

Na wniosek Pana Dariusza Chmielewskiego (Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku) Starosta Kwidzyński Pan Jerzy Godzik dnia 13 marca 2013 roku mianował mnie Społecznym Opiekunem Zabytków Powiatu Kwidzyńskiego.


Do złożenia dokumentów w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków namówili mnie: Pan Bogumił Wiśniewski z Urzędu Miasta (Główny Specjalista ds. Ochrony Zabytków) oraz Pan Wiesław Gałkowski (Powiatowy Konserwator Zabytków). Uzyskałem też rekomendacje od Pana Antoniego Barganowskiego (Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej) i Pana Henryka Michalika (Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Kwidzyńskiej "LIWA"). 

W celu zdobycia profesjonalnej wiedzy z zakresu ochrony zabytków jeszcze w marcu podjąłem naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK (Zabytkoznawstwo i Konserwatorstwo Dziedzictwa Architektonicznego).

Tytuł Społecznego Opiekuna Zabytków Powiatu Kwidzyńskiego jest dla mnie niezwykłym wyróżnieniem. Wszystkim wyżej wymienionym osobom oraz tym niewymienionym serdecznie dziękuję, że mam możliwość pełnienia owej funkcji.  
2 komentarze:

  1. Serdeczne gratulacje ode mnie. To nie wyróżnienie - to zobowiązanie do niepokorności. Tego życzę - JT (icastle.pl)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję Panie Januszu. Do pokornych osób raczej nie należę. Pomału, ale konsekwentnie dążę do realizacji swoich celów. Zdążyłem się już zorientować, że „świat ochrony zabytków” nie jest kolorowy. Pozdrawiam Łukasz

    OdpowiedzUsuń